Náš příběh

Každá rostlina je výjimečná tvarem, barvou a podmínkami, ve kterých dokáže žít a přežít. Vytváříme nádoby tak, aby splynuly s rostlinou a třeba i připomínaly její původní stanoviště a domov. Baví nás vytvářet nejen rostlinám krásný domov.  

Sestava O nás_1

Výrobě misek se věnujeme téměř dvacet let a po celou dobu se snažíme najít průnik mezi potřebami rostlin a požadavky těch nejnáročnějších pěstitelů, ale i těch, kteří se rádi obklopují hezkými věcmi. Snažíme se tedy, aby naše výrobky nebyly pouze domovem pro rostliny, ale také výrazným doplňkem Vašeho domova.

Jsme v neustálém údivu z neuvěřitelného úsilí a kreativity čím vším příroda dokáže překvapit a znovu se vrátit i tam, kde by to člověk už dávno vzdal.

Věříme, že si i každá rostlina zaslouží druhý domov, stejně jako člověk. Zakládáme si na kvalitě materiálu i unikátního zpracování každé jedné misky, která nám projde rukama a to nejen jedněmi. Každou z nich je třeba vzít 100 i vícekrát do rukou než dojde k samotnému vypálení.

Nenajdete tak u nás dvě stejné misky, každá je originální a jedinečná. Pokud dodáváme větší množství misek, budou mezi nimi vždy nepatrné rozdíly v barvě, patině nebo tvaru.

Netradiční tvary našich misek jsou inspirovány přírodou, zejména pak krajinou Českého ráje, kde se nachází i naše dílna.

Díky vypalování hlíny při teplotě přesahující 1.200℃ / 2.190℉ a pomalému ochlazování jsou misky dosažením maximálního splynutí střepu mrazuvzdorné, žáruvzdorné (v případě lamp), pevné a odolné proti mechanickému poškození či oděru.

Veškeré misky a další produkty jsou originální také díky unikátním odstínům barev, které jsou dosaženy několikanásobným nanášením různých glazur a barvítek tak, aby co nejvěrněji napodobily přírodní vzhled.

Pokud sami nevíte, pomůžeme Vám vybrat misku k Vaší rostlině nebo misku i s rostlinou tak, aby splňovala podmínky nutné ke spokojenému vegetování a zároveň byla harmonickým doplňkem Vašeho domova, terasy, zahrady nebo kanceláře.  

Our story